Witamy w biurze prasowym
Uzupełnij najważniejsze informacje, skonfiguruj konto i ciesz się prostą w obsłudze platformą do kontaktu z mediami!
Zapraszamy
Środa 5 Stycznia 2022

Nowa karta - Gainward RTX 3050

 Gainward, wiodąca marka na rynku kart graficznych dla entuzjastów  prezentuje nowe modele Gainward GeForce RTX 3050 Ghost i Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus.

GeForce RTX 3050 oferuje wydajność i efektywność architektury NVIDIA Ampere dostępną dla jeszcze większej liczby graczy. Jest pierwszym procesorem graficznym klasy 50 do komputerów stacjonarnych, który obsługuje najnowsze gry wykorzystujące technologię Ray Rracingu z prędkością ponad 60 kl./s. RTX 3050 jest wyposażony w rdzenie RT drugiej generacji do Ray Tracingu i rdzenie Tensor trzeciej generacji do obsługi DLSS i AI. Ray Tracing jest już standardem w grach, a RTX 3050 sprawia, że ​​jest on szerzej dostępny niż kiedykolwiek wcześniej.

 Podobnie jak wszystkie procesory graficzne z serii RTX 30, także RTX 3050 obsługuje trzy innowacje w grach: NVIDIA DLSS, NVIDIA Reflex i NVIDIA Broadcast. Zwiększają one wydajność i poprawiają jakość obrazu. Wraz z Ray Tracingiem w czasie rzeczywistym technologie te stanowią podstawę platformy gier GeForce, która zapewnia niezrównaną wydajność i funkcje grom i graczom na całym świecie.

 Karty Gainward GeForce RTX 3050 Ghost wyposażone są w układ chłodzący z dwoma wentylatorami i oświetlenie RGB. RTX 3050 Pegasus - w chłodzenie z jednym wentylatorem oraz podświetlenie RGB na grzbiecie karty.

 Oba rozwiązania zapewniają niski poziom hałasu nawet w mocno obciążonym środowisku gier, wyposażone są także w funkcję „Zero RPM”. Gainward GeForce RTX 3050 Ghost OC i Gainward GeForce RTX 3050 Pegasus OC są fabrycznie podkręcone, co zapewnia dodatkową liczbę klatek na sekundę dla najbardziej wymagających entuzjastów gier. Dzięki niemu użytkownicy doświadczą zupełnie nowej klasy środowiska gier 4K o zwiększonej wydajności.

 

Seria GAINWARD GeForce RTX 3050

Specyfikacja

Nazwa

GAINWARD

GeForce RTX 3050

Ghost OC

GAINWARD

GeForce RTX 3050

Ghost

GAINWARD

GeForce RTX 3050

Pegasus OC

GAINWARD

GeForce RTX 3050

Pegasus

GPU Chip

NVIDIA® GeForce RTX 3050

Rdzenie CUDA

2560

Zegar rdzenia (Boost)

1822MHz

1777MHz

1807MHz

1777MHz

Zegar pamięci

7,000 MHz (14Gbps)

Pamięć, szerokość szyny

8 GB, 128 bits, 224 GB/sec

Maksymalne TGP

140 W

130 W

Porty

DisplayPort (1.4a) *3, HDMI (2.1)

Wentylator

Dual Fan

Single Fan

Zasilanie

8-pin

Interfejs

PCI-Express 4.0

Technologie

▪                     Architektura NVIDIA Ampere

▪                     Pamięć GDDR6

▪                     Rdzenie Ray Tracing 2-giej generacji

▪                     Rdzenie Tensor 3-ciej generacji

▪                     NVIDIA GeForce Experience

▪                     Microsoft DirectX 12 Ultimate

▪                     Vulkan RT API, OpenGL 4.6

▪                     NVIDIA DLSS

▪                     NVIDIA GPU Boost

▪                     Technologia NVIDIA Ansel

▪                     NVIDIA G-SYNC

▪                     VR Ready

▪                     3* DisplayPort 1.4a

▪                       HDMI 2.1, ze wsparciem 4K 120Hz HDR, 8K 60Hz HDR i zmienna częstotliwość odświeżania zgodnie ze specyfikacją

▪                     HDCP 2.3

Akcesoria

▪                     Instrukcja

             

 

O firmie
Firma Gainward została założona w 1984. Misją Gainwarda jest produkowanie najbardziej zaawansowanych technicznie kart graficzne i najwyższy poziom zadowolenia klientów. Wysokiej klasy produkty Gainwarda cieszą się doskonałą renomą wśród entuzjastów. Wprowadzone przez Gainwarda określenia “Golden Sample” (GS) i “Golden Sample - Goes Like Hell” (GS-GLH) stały się synonimami, którymi określa się mocno I ekstremalnie podkręcone karty graficzne. Jako jedna z wiodących marek kart graficznych Gainward stale dostarcza najwydajniejsze produkty o doskonałej jakości starając się w ten potwierdzić zaufanie i szacunek klientów jakim obdarzają ją klienci. Główna siedziba firmy znajduje się w Taipei na Taiwanie, fabryki w Shenzhen w Chinach, a oddział europejski ma siedzibę w Niemczech. Ambicją firmy jest dostarczanie swoich produktów na cały świat przy jednoczesnej ścisłej kooperacji z lokalnymi partnerami.

 

Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.gainward.com

 

Udostępnij
Tweetnij

Pobierz jako

Pliki do pobrania

Ilustracje

Informacje o firmie Palit

Założona w 1988 firma Palit Microsystems Ltd. znana z produkcji stabilnych, doskonałych I innowacyjnych produktów elektronicznych. Od 19 lat obecna jest na europejskim rynku. Jako jeden z czołowych producentów komponentów komputerowych, Palit stale dostarcza na cały świat wysokiej jakości karty graficzne z każdego przedziału cenowego. Jest to pierwszy producent kart graficznych na Tajwanie i jednocześnie największy producent w skali światowej. W 2016 roku produkowała niemal dwukrotnie więcej kart graficznych niż piąta firma w zestawieniu i niemal 1,5x więcej niż druga. Nazwa firmy pochodzi od słowa „palette” nawiązując do palety używanej przez malarzy. Najważniejszymi cechami produktów Palita są dostawa na czas, stabilna jakość, specjalistyczna wiedza i konkurencyjne ceny. Firma ma biura ulokowane w Shenzhen, Taipei, Hong Kongu i Dusseldorfie i zatrudnia w sumie około 1500 pracowników. Firma utrzymuje sieć sprzedaży na całym świecie i stara się utrzymywać bliski kontakt ze swoimi klientami.